Juhatuse koosolek 1998. aastal trompetist Loit Lepalaan poolt asutatud Big Band Tartu ühendab aktiivseid muusikahuvilisi inimesi, kelle põhitöö on küll seotud kõige erinevamate elualadega merebioloogiast ja maastikuarhitektuurist muusika õpetamise ja finantsjuhtimiseni, kuid kellel senini on säilinud siiras soov mängida ja tutvustada nii Tartus kui ka väljaspool mõnusat jazzmuusikat, olgu see siis svingi-, ladina-, folgi- või rocki-kujuline. Infolisa kollektiivi kohta leiab siit: Inimesed Repertuaar Ajalugu Kontakt Juhatuse koosolek

Big Band Tartu

1998. aastal trompetist Loit Lepalaan poolt asutatud Big Band Tartu ühendab aktiivseid muusikahuvilisi inimesi, kelle põhitöö on küll seotud kõige erinevamate elualadega merebioloogiast ja maastikuarhitektuurist muusika õpetamise ja finantsjuhtimiseni, kuid kellel senini on säilinud siiras soov mängida ja tutvustada nii Tartus kui ka väljaspool mõnusat jazzmuusikat, olgu see siis svingi-, ladina-, folgi- või rocki-kujuline.

Juhatuse koosolek

Big Band Tartu juhendajaks on Tartus ja Viljandis hästi tuntud ja hinnatud saksofoniõpetaja Lirike Vaher.

 

Pikem koostöö seob orkestrit Jazzkooriga HaleBopp Singersi ja nende dirigendi Lauri Breedega, kellega koos on esitatud nii rock-oratooriumi "Eversmiling Liberty" kui Alo Mattiiseni risotooriume "Roheline muna" ja "Näärmed", oldud kunstiliseks kujundajaks Elvas toimunud Peipsiäärsete Maakondade Laulupeol jm. Erinevaid projekte on kogunenud 10-sse koostööaastasse kümmekond.

 

Eriline koht orkestri ajaloos on Vanemuise teatril, kus lisaks esinemistele ballidel ja muudel üritustel toodi 2012.aasta septembris koostöös Vanemuise balletitrupi ja keelpilliorkestriga välja kontsert-tantsulavastus "Moonlight Express" (lavastaja ja kunstnik Mare Tommingas, koreograaf Igor Barberic (Horvaatia), muusikajuht Tarmo Leinatamm, laulusolistid Hedvig Hanson, Aivar Tommingas ja Uku Suviste, instrumentaal solistid Tanel Avakivi trompetil ning Marko Mägi ja Roland Mällo saksofonidel). Hooajal 2012/2013 esitati seda Vanemuise teatri suurel laval 20 korda enam kui 7700 külastajale.

Juhatuse koosolek

 

Külalisdirigentidest on bändile suurim mõju olnud saksofonistil Siim Aimlal, kellega koostöös toodi 2010.a. kevadel välja Eesti rahvamuusikaaineline kontsertkava. Nimetatud kava on hiljem esitatud Viljandi Pärimusmuusika Festivalil (2010), Soomes (2010) ja Saksamaal (2012). Siim Aimla on ka enim esinev arran¾eerija orkestri repertuaarinimekirjas, olles seadnud eelkõige erinevatele laulusolistidele meelepäraseid lugusid. Teistest dirigentidest ja koostööpartneritest ei saa nimetamata jätta saksofonisti Raul Sööti tema väga erilise helikeele pärast ning asjaolu tõttu, et just tema on kirjutanud (seni ainsa) originaalheliteose spetsiaalselt Big Band Tartule (Uus marss, 2010). Mugavustsoonist tõi bändi välja ka trompetist Teet Raik, kelle enda ja sõprade looming laiendas mängijate mõttemaailma sümfoonilisemat laadi repertuaarini. Ladina-Ameerika rütme on orkester õppinud Puerto-Ricol resideeruva hollandlannast jazztrombonisti May Petersi juhendamisel, väga kasulikud erinevate pillirühmade lõikes olid sakslaste Rolf von Nordenskjöldi (saksofon), Wolfgang Köhleri (klaver), Stephan Genze (löökpillid) ja Pepe Bernsi (bass) meistrikursused Neubrandenburgis Saksamaal 2012.a. märtsis.

 

Laulusolistidest on kõige enam orkestri ette jõudnud Sofia Rubina ja Kreet Stubender, kuid koos on musitseeritud ka Gerli Padari, Silvi Vraidi, Maikeni, Kaire Vilgatsi, Ivo Linna, Uku Suviste, Helin-Mari Arderi, Koit Soasepa ja paljude teistega. Kõigi aegade instrumentaalsolistide nimekiri on kaugelt liiga pikk siinkohal esitlemiseks, kuid olgu nimetatud siiski rahvusvaheliselt tuntud Steven Mead (eufoonium, Suurbritannia, kohtumised 2010, 2012), Martti Peippo (klarnet ja sax, Soome, 2010), Johan van der Linden (saksofon, Holland, 2012), Henry Kelder (klaver, Holland, 2012) ja Bert Langeler (trompet, Holland/Eesti, 2006-) ning eestlastest ilmakuulsused Lembit Saarsalu, Tiit Paulus jt.

 

Viieteistkümne tegevusaasta jooksul on orkester esinenud paljudel kontsertidel ja festivalidel Eestis (Viljandi Pärimusmuusika Festival, Tudengi Jazz, Tabasalu Big Band Fest, Rainbow Jazz, Võsu Viis, Mürtsub Pill jt.), Soomes (Turun Taiteiden Yö 2010, Lahden Jazzitori 2010), Lätis ja Leedus (Vilnius Band 2003, Trakai Fanfare Week 2009). Aastas esinetakse keskeltläbi 20-30 kontserdil, tantsuõhtul või muul sündmusel. Pikem ülevaade Big Band Tartu tegemiste, salvestiste ja ajalookohta on leitav www.convivo.ee.

 

Infolisa kollektiivi kohta leiab siit:

Inimesed

Repertuaar

Ajalugu

Kontakt

 

September 2024
ETKNRLP
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Üldtutvustuseks
Eesti Puhkpillimuusika Ühingu eelkäijaks on Eesti Lauljate Liidu Puhkpillimuusika sektsioon, mis asutati aastal 1921. Iseseisev ühing registreeriti aprillis 2003.

Ühingu missioon
Puhkpillimuusika kui rahvuskultuuri säilitamine ja arendamine, loovuse ja eneseteostuse pakkumine, järelkasvu tagamine ja üldsuse huvi tõstmine puhkpillimuusika vastu.

Tegevussuunad
Tegutsevad toimkonnad ja mentorid, toetatakse kollektiive, peetakse noodikogu, toetakse projekte, töötab kutsekomisjon ja hindamiskomisjon, tunnustatakse dirigente.

Kontaktandmed
MTÜ Eesti Puhkpillimuusika Ühing
Roosikrantsi 13, Tallinn 10119
vastutav sekretär Valdo Rüütelmaa
50 64 898

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Juhatuse koosolek

Big Band Tartu juhendajaks on Tartus ja Viljandis hästi tuntud ja hinnatud saksofoniõpetaja Lirike Vaher Pikem koostöö seob orkestrit Jazzkooriga HaleBopp Singers i ja nende dirigendi Lauri Breede ga, kellega koos on esitatud nii rock-oratooriumi "Eversmiling Liberty" kui Alo Mattiiseni risotooriume "Roheline muna" ja "Näärmed", oldud kunstiliseks kujundajaks Elvas toimunud Peipsiäärsete Maakondade Laulupeol jm 1998. aastal trompetist Loit Lepalaan poolt asutatud Big Band Tartu ühendab aktiivseid muusikahuvilisi inimesi, kelle põhitöö on küll seotud kõige erinevamate elualadega merebioloogiast ja maastikuarhitektuurist muusika õpetamise ja finantsjuhtimiseni, kuid kellel senini on säilinud siiras soov mängida ja tutvustada nii Tartus kui ka väljaspool mõnusat jazzmuusikat, olgu see siis svingi-, ladina-, folgi- või rocki-kujuline.

Juhatuse koosolek

www.puhkpy.ee © 2018 Eesti Puhkpillimuusika Ühing »