In memoriam Jüri Takjas Eesti Puhkpillimuusika Ühing leinab pikaaegset juhatuse liiget, teenekat orkestridirigenti ja saksofoniõpetajat Jüri Takjast. NOV 2002 In memoriam Jüri Takjas (14. 02. 1964 – 21. 08. 2014)

In memoriam Jüri Takjas (14.02.1964 – 21.08.2014)

25. augustil 2014

Eesti Puhkpillimuusika Ühing leinab pikaaegset juhatuse liiget, teenekat orkestridirigenti ja saksofoniõpetajat Jüri Takjast.

In memoriam Jüri Takjas (14.02.1964 – 21.08.2014)
Foto Rakvere Muusikakooli kodulehelt

Jüri Takjas sündis 14.02.1964. aastal Rakvere linnas. Keskahariduse omandamise kõrval Rakvere 1. Keskkoolis õppis ta Rakvere Lastemuusikakooli akordioni (õp. Väino Steinberg ja Heiki Patune) ning lisapillidena klarnetit ja saksofoni (õp. Tiit Tammar). Jüri Takja õpingud muusikaalal jätkusid G.Otsa nim. Tallinna Muusikakoolis saksofoni erialal (õp. Hendrik Nagla) ja seejärel Eesti Muusikaakdeemias (õp. Olavi Kasemaa).

 

22 aastat tagasi võttis Jüri Takjas enda juhendada tänaseks kõrgele tasemele tõusnud Rakvere Linnaorkestri. Tema oskused ja orkestrijuhiks olemise võime leidis lisaks rakendust 15 aasta jooksul Uhtna Pasunakooris ja mitmetes projektikorras toimunud ettevõtmistes. Tema head orkestrite võimaluste tundmist jäävad kinnitama arvukad seaded, mida Jüri tegi nii oma orkestritele kui ka tellimusel näiteks Virumaa Kammerorkestrile.

 

23 aasta jooksul oli Jüri Takjas heaks kolleegiks Vabariikliku Orkestrijuhtide Puhkpilliorkestris VOP. Saksofonirühma kontsertmeistrina oli ta eeskujuks paljudele orkestrijuhtidele. Talle omane nõudlikus esitatava kõlapilti, täpsus, jäägitu koostöö tahe ja korrektsus ansamblimängus tegid temast kõigi poolt väga hinnatud orkestrikaaslase. Tema esitatud saksofonisoolod jäävad helisalvestustel meenutama Jüri muusikalist pühendumist.

 

Jüri Takjas oli suurepärane pilliõpetaja, pedagoog. Tulemusliku õpetajatöö viljana on Rakvere Muusikakoolist ja Kuusalu Kunstidekoolist võrsunud kümneid konkurssidel tunnustust pälvinud saksofoni- ja flöödimängijaid. Saksofonimängu populariseerimisel olulist rolli omas Jüri asutatud Rakvere Saksofonikvartet. Tunnustatud proffessionaalse interpreedina, õpetajana ja hea organisaatorina oli Jüri Takjas ise mitmete saksofonipäevade ja -suvekoolide eestvedajaks. Ka teiste korraldatud kursustel oli ta väga hinnatud õpetaja.       


2013. aastal tunnustati Jüri Takjast Rakvere linna Kroonimärgiga.

Eesti Puhkpillimuusika Ühing avaldab kaastunnet sugulastele ja lähedastele.
Jüri Takjase ärasaatmine toimub reedel, 29. augustil kell 13.00 Rakvere Gümnaasiumis. Kuna toimub urnimatus on palve pärgasid ja lillekimpe mitte tuua.


Jüri Takjasest:

Jüri Takjas - 50 aastat muusikaga Sirje Rebane „Sõmeru Sõnumid“ 13. märts 2014

 

Rakvere linna Kroonimärgi saavad Andres Sõber, Jüri Takjas ja Maaja Valter Delfi eestielu.ee 19. veebruar 2013

 

VE: Rakvere Linnaorkester Autor AVO | Avaldatud: 2. NOV 2002

Üldtutvustuseks
Eesti Puhkpillimuusika Ühingu eelkäijaks on Eesti Lauljate Liidu Puhkpillimuusika sektsioon, mis asutati aastal 1921. Iseseisev ühing registreeriti aprillis 2003.

Ühingu missioon
Puhkpillimuusika kui rahvuskultuuri säilitamine ja arendamine, loovuse ja eneseteostuse pakkumine, järelkasvu tagamine ja üldsuse huvi tõstmine puhkpillimuusika vastu.

Tegevussuunad
Tegutsevad toimkonnad ja mentorid, toetatakse kollektiive, peetakse noodikogu, toetakse projekte, töötab kutsekomisjon ja hindamiskomisjon, tunnustatakse dirigente.

Kontaktandmed
MTÜ Eesti Puhkpillimuusika Ühing
Roosikrantsi 13, Tallinn 10119
vastutav sekretär Valdo Rüütelmaa
50 64 898

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

In memoriam Jüri Takjas

Foto Rakvere Muusikakooli kodulehelt Jüri Takjas sündis 14 02 Eesti Puhkpillimuusika Ühing leinab pikaaegset juhatuse liiget, teenekat orkestridirigenti ja saksofoniõpetajat Jüri Takjast.

In memoriam Jüri Takjas (14. 02. 1964 – 21. 08. 2014)

www.puhkpy.ee © 2018 Eesti Puhkpillimuusika Ühing »