In Memoriam Sulev-Arnold Unt Lahkus puhkpilliorkestrite dirigent ja klarnetist Sulev-Arnold Unt. Alustanud pillimängu Vara puhkpilliorkestris, jätkas ta õpinguid Tartu Muusikakoolis klarneti erialal (õp. Aadu Regi). Pärast repressioone nõukogude vangilaagris jätkas Sulev-Arnold õpinguid Tartu Muusikakoolis, samal ajal töötades Teater Vanemuine orkestris (1955-1980). Sulev-Arnold Unt on juhatanud mitmeid puhkpilliorkestreid Tartus ja Tartumaal ning olnud Tartu- ja Põlvamaa puhkpilliorkestrite instruktor ning laulupidude puhkpilliorkestrite üldjuht. Sulev-Arnold oli tihedalt seotud Väägvere puhkpilliorkestriga nii mängijana kui orkestrijuhina. Ta oli 1965 aastal asutatud Vabariikliku Orkestrijuhtide Puhkpilliorkestri asutajaliige, tegevuse eestvedaja ja solist. Tulihingelist puhkpillimuusika toetajat ja edendajat autasustati 1999 aastal David Otto Wirkhausi nimelise puhkpillimuusika stipendiumiga. Eesti Puhkpillimuusika Ühing Vabariiklik Orkestrijuhtide Puhkpilliorkester In Memoriam Sulev-Arnold Unt 04. VI 1931 – 24. IX 2015

In Memoriam Sulev-Arnold Unt 04. VI 1931 – 24. IX 2015


Lahkus puhkpilliorkestrite dirigent ja klarnetist Sulev-Arnold Unt.

Alustanud pillimängu Vara puhkpilliorkestris, jätkas ta õpinguid Tartu Muusikakoolis klarneti erialal (õp. Aadu Regi). Pärast repressioone nõukogude vangilaagris jätkas Sulev-Arnold õpinguid Tartu Muusikakoolis, samal ajal töötades Teater Vanemuine orkestris (1955-1980).

Sulev-Arnold Unt on juhatanud mitmeid puhkpilliorkestreid Tartus ja Tartumaal ning olnud Tartu- ja Põlvamaa puhkpilliorkestrite instruktor ning laulupidude puhkpilliorkestrite üldjuht.

Sulev-Arnold oli tihedalt seotud Väägvere puhkpilliorkestriga nii mängijana kui orkestrijuhina. Ta oli 1965 aastal asutatud Vabariikliku Orkestrijuhtide Puhkpilliorkestri asutajaliige, tegevuse eestvedaja ja solist.

Tulihingelist puhkpillimuusika toetajat ja edendajat autasustati 1999 aastal David Otto Wirkhausi nimelise puhkpillimuusika stipendiumiga.

Eesti Puhkpillimuusika Ühing
Vabariiklik Orkestrijuhtide Puhkpilliorkester

Üldtutvustuseks
Eesti Puhkpillimuusika Ühingu eelkäijaks on Eesti Lauljate Liidu Puhkpillimuusika sektsioon, mis asutati aastal 1921. Iseseisev ühing registreeriti aprillis 2003.

Ühingu missioon
Puhkpillimuusika kui rahvuskultuuri säilitamine ja arendamine, loovuse ja eneseteostuse pakkumine, järelkasvu tagamine ja üldsuse huvi tõstmine puhkpillimuusika vastu.

Tegevussuunad
Tegutsevad toimkonnad ja mentorid, toetatakse kollektiive, peetakse noodikogu, toetakse projekte, töötab kutsekomisjon ja hindamiskomisjon, tunnustatakse dirigente.

Kontaktandmed
MTÜ Eesti Puhkpillimuusika Ühing
Roosikrantsi 13, Tallinn 10119
vastutav sekretär Valdo Rüütelmaa
50 64 898

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

In Memoriam Sulev-Arnold Unt

Lahkus puhkpilliorkestrite dirigent ja klarnetist Sulev-Arnold Unt. Alustanud pillimängu Vara puhkpilliorkestris, jätkas ta õpinguid Tartu Muusikakoolis klarneti erialal (õp. Aadu Regi). Pärast repressioone nõukogude vangilaagris jätkas Sulev-Arnold õpinguid Tartu Muusikakoolis, samal ajal töötades Teater Vanemuine orkestris (1955-1980). Sulev-Arnold Unt on juhatanud mitmeid puhkpilliorkestreid Tartus ja Tartumaal ning olnud Tartu- ja Põlvamaa puhkpilliorkestrite instruktor ning laulupidude puhkpilliorkestrite üldjuht. Sulev-Arnold oli tihedalt seotud Väägvere puhkpilliorkestriga nii mängijana kui orkestrijuhina. Ta oli 1965 aastal asutatud Vabariikliku Orkestrijuhtide Puhkpilliorkestri asutajaliige, tegevuse eestvedaja ja solist. Tulihingelist puhkpillimuusika toetajat ja edendajat autasustati 1999 aastal David Otto Wirkhausi nimelise puhkpillimuusika stipendiumiga. Eesti Puhkpillimuusika ÜhingVabariiklik Orkestrijuhtide Puhkpilliorkester

In Memoriam Sulev-Arnold Unt 04. VI 1931 – 24. IX 2015

www.puhkpy.ee © 2018 Eesti Puhkpillimuusika Ühing »