Suri dirigent, trompetimängija ja Aavo Ots sündis Vastseliinas ja alustas trompetiõpinguid Leonid Eriku juhendamisel. Ta õppis Heino Elleri nimelises Tartu muusikakoolis trompeti ja koorijuhtimise erialal ning lõpetas Tallinna riikliku konservatooriumi koorijuhtimise erialal Gustav Ernesaksa ja Olev Oja klassis ning trompeti erialal Tõnu Tarumi klassis. Trompetiõpingutega jätkas ta Leningradi riiklikus konservatooriumis. Aavo Ots on mänginud "Estonia" teatri orkestris. Kuni surmani töötas ta Eesti muusika- ja teatriakadeemias ning muusika-ja balletikoolis. Üle 30 aasta korraldas ta kunstilise juhina rahvusvahelisi trompetipäevi, arvukaid meistriklasse, suvelaagreid õpilastele ja kontserte. Aavo Ots oli kauaaegne Eesti Puhkpillimuusika Ühingu juhatuse liige. Aavo Ots on dirigeerinud üldlaulupidudel ja üliõpilaslaulupidudel Gaudeamus puhkpilliorkestreid ning olnud puhkpilliorkestrite üldjuht. Ta on mitmekordne Eesti Kultuurkapitali aastapreemia laureet ja pälvinud mitmel korral Eesti Kooriühingu aasta orkestridirigendi nimetuse. Talle on omistatud Valgetähe V klassi teenetemärk. Hüvastijätt Aavo Otsaga toimub 16. juunil kell 11 Tallinna Jaani kirikus. Suri dirigent, trompetimängija ja muusikaõpetaja Aavo Ots (25. 01. 1951- 10. 06. 2023).

Suri dirigent, trompetimängija ja muusikaõpetaja Aavo Ots (25.01.1951- 10.06.2023).

Aavo Ots sündis Vastseliinas ja alustas trompetiõpinguid Leonid Eriku juhendamisel. Ta õppis Heino Elleri nimelises Tartu muusikakoolis trompeti ja koorijuhtimise erialal ning lõpetas Tallinna riikliku konservatooriumi koorijuhtimise erialal Gustav Ernesaksa ja Olev Oja klassis ning trompeti erialal Tõnu Tarumi klassis. Trompetiõpingutega jätkas ta Leningradi riiklikus konservatooriumis.

Aavo Ots on mänginud "Estonia" teatri orkestris. Kuni surmani töötas ta Eesti muusika- ja teatriakadeemias ning muusika-ja balletikoolis.

Üle 30 aasta korraldas ta kunstilise juhina rahvusvahelisi trompetipäevi, arvukaid meistriklasse, suvelaagreid õpilastele ja kontserte.
Aavo Ots oli kauaaegne Eesti Puhkpillimuusika Ühingu juhatuse liige.

Aavo Ots on dirigeerinud üldlaulupidudel ja üliõpilaslaulupidudel Gaudeamus puhkpilliorkestreid ning olnud puhkpilliorkestrite üldjuht. Ta on mitmekordne Eesti Kultuurkapitali aastapreemia laureet ja pälvinud mitmel korral Eesti Kooriühingu aasta orkestridirigendi nimetuse. Talle on omistatud Valgetähe V klassi teenetemärk.

Hüvastijätt Aavo Otsaga toimub 16.juunil kell 11 Tallinna Jaani kirikus.

Suri dirigent, trompetimängija ja muusikaõpetaja Aavo Ots (25.01.1951- 10.06.2023).

Üldtutvustuseks
Eesti Puhkpillimuusika Ühingu eelkäijaks on Eesti Lauljate Liidu Puhkpillimuusika sektsioon, mis asutati aastal 1921. Iseseisev ühing registreeriti aprillis 2003.

Ühingu missioon
Puhkpillimuusika kui rahvuskultuuri säilitamine ja arendamine, loovuse ja eneseteostuse pakkumine, järelkasvu tagamine ja üldsuse huvi tõstmine puhkpillimuusika vastu.

Tegevussuunad
Tegutsevad toimkonnad ja mentorid, toetatakse kollektiive, peetakse noodikogu, toetakse projekte, töötab kutsekomisjon ja hindamiskomisjon, tunnustatakse dirigente.

Kontaktandmed
MTÜ Eesti Puhkpillimuusika Ühing
Roosikrantsi 13, Tallinn 10119
vastutav sekretär Valdo Rüütelmaa
50 64 898

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Suri dirigent, trompetimängija ja

Aavo Ots sündis Vastseliinas ja alustas trompetiõpinguid Leonid Eriku juhendamisel. Ta õppis Heino Elleri nimelises Tartu muusikakoolis trompeti ja koorijuhtimise erialal ning lõpetas Tallinna riikliku konservatooriumi koorijuhtimise erialal Gustav Ernesaksa ja Olev Oja klassis ning trompeti erialal Tõnu Tarumi klassis. Trompetiõpingutega jätkas ta Leningradi riiklikus konservatooriumis. Aavo Ots on mänginud "Estonia" teatri orkestris. Kuni surmani töötas ta Eesti muusika- ja teatriakadeemias ning muusika-ja balletikoolis. Üle 30 aasta korraldas ta kunstilise juhina rahvusvahelisi trompetipäevi, arvukaid meistriklasse, suvelaagreid õpilastele ja kontserte. Aavo Ots oli kauaaegne Eesti Puhkpillimuusika Ühingu juhatuse liige.Aavo Ots on dirigeerinud üldlaulupidudel ja üliõpilaslaulupidudel Gaudeamus puhkpilliorkestreid ning olnud puhkpilliorkestrite üldjuht. Ta on mitmekordne Eesti Kultuurkapitali aastapreemia laureet ja pälvinud mitmel korral Eesti Kooriühingu aasta orkestridirigendi nimetuse. Talle on omistatud Valgetähe V klassi teenetemärk. Hüvastijätt Aavo Otsaga toimub 16.juunil kell 11 Tallinna Jaani kirikus.

Suri dirigent, trompetimängija ja muusikaõpetaja Aavo Ots (25. 01. 1951- 10. 06. 2023).

www.puhkpy.ee © 2018 Eesti Puhkpillimuusika Ühing »