Lahkus legendaarne puhkpilliorkestrite dirigent Meie seast lahkus 85-aastasena orkestrijuht ja puhkpillimuusika elu korraldaja Heldur Saade, kes on olnud ka mitmetel laulupidudel puhkpilliorkestrite üldjuht. Heldur Saade lõpetas 1967. aastal Tallinna Muusikakooli trompeti ja puhkpillidirigeerimise erialal. Ta oli 1971–1983 ENSV Rahvaloomingumaja puhkpillimuusika sektori juhataja ja töötas 1983 - 2004 ENSV Kooriühingus puhkpilliorkestrite vanemkonsultandina. Ta on juhatanud Lihula kultuurimaja puhkpilliorkestrit, Vabariiklikku Orkestrijuhtide Puhkpilliorkestrit, puhkpilliorkestrit Kutter, Tallinna Sadama puhkpilliorkestrit jt. Heldur Saade oli 4. , 5. ja 6. koolinoorte laulupeo üldjuht ning puhkpilliorkestrite üldjuht 21. , 22. ja 23. üldlaulupeol. 2004. aastal pälvis Heldur Saade Wirkhausi nimelise puhkpillimuusika stipendiumi, 2019 Eesti Laulu ja Tantsupeo Kodarraha aumärgi ja 2020 aastal Eesti Puhkpillimuusika Ühingu auliikme nimetuse. Alates aastast 2019 oli Heldur Saade Eesti Puhkpillimuusika Ühingu toimkonna - Seeniorite Mõttekoda esimees ja nõustas ühingut enda kogemustega. Eesti Puhkpillimuusika Ühing avaldab kaastunnet lähedastele. Lahkus legendaarne puhkpilliorkestrite dirigent Heldur Saade.

Lahkus legendaarne puhkpilliorkestrite dirigent Heldur Saade.

Meie seast lahkus 85-aastasena orkestrijuht ja puhkpillimuusika elu korraldaja Heldur Saade, kes on olnud ka mitmetel laulupidudel puhkpilliorkestrite üldjuht.

Heldur Saade lõpetas 1967. aastal Tallinna Muusikakooli trompeti ja puhkpillidirigeerimise erialal. Ta oli 1971–1983 ENSV Rahvaloomingumaja puhkpillimuusika sektori juhataja ja töötas 1983 - 2004 ENSV Kooriühingus puhkpilliorkestrite vanemkonsultandina.

Ta on juhatanud Lihula kultuurimaja puhkpilliorkestrit, Vabariiklikku Orkestrijuhtide Puhkpilliorkestrit, puhkpilliorkestrit Kutter, Tallinna Sadama puhkpilliorkestrit jt. Heldur Saade oli 4., 5. ja 6. koolinoorte laulupeo üldjuht ning puhkpilliorkestrite üldjuht 21., 22. ja 23. üldlaulupeol.

2004. aastal pälvis Heldur Saade Wirkhausi nimelise puhkpillimuusika stipendiumi, 2019 Eesti Laulu ja Tantsupeo Kodarraha aumärgi ja 2020 aastal Eesti Puhkpillimuusika Ühingu auliikme nimetuse.

Alates aastast 2019 oli Heldur Saade Eesti Puhkpillimuusika Ühingu toimkonna - Seeniorite Mõttekoda esimees ja nõustas ühingut enda kogemustega.

Eesti Puhkpillimuusika Ühing avaldab kaastunnet lähedastele.

Lahkus legendaarne puhkpilliorkestrite dirigent Heldur Saade.

Üldtutvustuseks
Eesti Puhkpillimuusika Ühingu eelkäijaks on Eesti Lauljate Liidu Puhkpillimuusika sektsioon, mis asutati aastal 1921. Iseseisev ühing registreeriti aprillis 2003.

Ühingu missioon
Puhkpillimuusika kui rahvuskultuuri säilitamine ja arendamine, loovuse ja eneseteostuse pakkumine, järelkasvu tagamine ja üldsuse huvi tõstmine puhkpillimuusika vastu.

Tegevussuunad
Tegutsevad toimkonnad ja mentorid, toetatakse kollektiive, peetakse noodikogu, toetakse projekte, töötab kutsekomisjon ja hindamiskomisjon, tunnustatakse dirigente.

Kontaktandmed
MTÜ Eesti Puhkpillimuusika Ühing
Roosikrantsi 13, Tallinn 10119
vastutav sekretär Valdo Rüütelmaa
50 64 898

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Lahkus legendaarne puhkpilliorkestrite dirigent

Meie seast lahkus 85-aastasena orkestrijuht ja puhkpillimuusika elu korraldaja Heldur Saade, kes on olnud ka mitmetel laulupidudel puhkpilliorkestrite üldjuht.Heldur Saade lõpetas 1967. aastal Tallinna Muusikakooli trompeti ja puhkpillidirigeerimise erialal. Ta oli 1971–1983 ENSV Rahvaloomingumaja puhkpillimuusika sektori juhataja ja töötas 1983 - 2004 ENSV Kooriühingus puhkpilliorkestrite vanemkonsultandina.Ta on juhatanud Lihula kultuurimaja puhkpilliorkestrit, Vabariiklikku Orkestrijuhtide Puhkpilliorkestrit, puhkpilliorkestrit Kutter, Tallinna Sadama puhkpilliorkestrit jt. Heldur Saade oli 4., 5. ja 6. koolinoorte laulupeo üldjuht ning puhkpilliorkestrite üldjuht 21., 22. ja 23. üldlaulupeol.2004. aastal pälvis Heldur Saade Wirkhausi nimelise puhkpillimuusika stipendiumi, 2019 Eesti Laulu ja Tantsupeo Kodarraha aumärgi ja 2020 aastal Eesti Puhkpillimuusika Ühingu auliikme nimetuse.Alates aastast 2019 oli Heldur Saade Eesti Puhkpillimuusika Ühingu toimkonna - Seeniorite Mõttekoda esimees ja nõustas ühingut enda kogemustega.Eesti Puhkpillimuusika Ühing avaldab kaastunnet lähedastele.

Lahkus legendaarne puhkpilliorkestrite dirigent Heldur Saade.

www.puhkpy.ee © 2018 Eesti Puhkpillimuusika Ühing »