Ilmar Tõnisson pälvis Noorte Noorte laulupeol, 2. juulil anti esimest korda välja Noorte Puhkpilliorkestri Dirigendi preemia, mille laureaat on dirigent ja muusikaelu edendaja Ilmar Tõnisson. Auhinna väljaandmisega tähistati hinnatud trompetisti, dirigendi ja pedagoogi Helmut Orusaare (1923–1977) sajandat sünniaastapäeva. Kokku esitati ühingule kaheksa nominenti, kelle seast nimetas komisjon laureaadiks Ilmar Tõnissoni. Valituks osutus Tõnisson oma pikaaegsete teenete, Eesti Noorte Puhkpilliorkestri kokkukutsumise, väga pika pedagoogi karjääri ning orkestri juhi ja organisaatori töö eest. Pärnumaal sündinud Ilmar Tõnisson on dirigent, muusikaõpetaja, muusika- ja hariduselu korraldaja ning klarnetist. 2020. aastal tähistas mees oma 85. juubelit. Tõnisson asutas 1972. aastal Eesti Noorte Puhkpilliorkestri, mida ta juhatas peadirigendina 21 aastat. Lisaks on ta üks Pärnu Humanitaargümnaasiumi muusikaosakonna asutajaid ja eestvedajaid ning Pärnu Muusikafestivali rajaja. Instrumendiõpetajana on Tõnisson erinevates muusikakoolides õpetanud flööti, klarnetit, saksofoni, plokkflööti ja orkestri dirigeerimist. Noorte Puhkpilliorkestri Dirigendi preemia laureaat on olnud seotud ka laulupidudega – ta oli 1993. aastal toimunud VII koolinoorte laulupeo puhkpilliorkestrite dirigent. Ilmar Tõnisson pälvis Noorte Puhkpilliorkestri Dirigendi preemia

Ilmar Tõnisson pälvis Noorte Puhkpilliorkestri Dirigendi preemia

Noorte laulupeol, 2. juulil anti esimest korda välja Noorte Puhkpilliorkestri Dirigendi preemia, mille laureaat on dirigent ja muusikaelu edendaja Ilmar Tõnisson. Auhinna väljaandmisega tähistati hinnatud trompetisti, dirigendi ja pedagoogi Helmut Orusaare (1923–1977) sajandat sünniaastapäeva.

Kokku esitati ühingule kaheksa nominenti, kelle seast nimetas komisjon laureaadiks Ilmar Tõnissoni. Valituks osutus Tõnisson oma pikaaegsete teenete, Eesti Noorte Puhkpilliorkestri kokkukutsumise, väga pika pedagoogi karjääri ning orkestri juhi ja organisaatori töö eest.

Pärnumaal sündinud Ilmar Tõnisson on dirigent, muusikaõpetaja, muusika- ja hariduselu korraldaja ning klarnetist. 2020. aastal tähistas mees oma 85. juubelit. Tõnisson asutas 1972. aastal Eesti Noorte Puhkpilliorkestri, mida ta juhatas peadirigendina 21 aastat.

Lisaks on ta üks Pärnu Humanitaargümnaasiumi muusikaosakonna asutajaid ja eestvedajaid ning Pärnu Muusikafestivali rajaja. Instrumendiõpetajana on Tõnisson erinevates muusikakoolides õpetanud flööti, klarnetit, saksofoni, plokkflööti ja orkestri dirigeerimist. Noorte Puhkpilliorkestri Dirigendi preemia laureaat on olnud seotud ka laulupidudega – ta oli 1993. aastal toimunud VII koolinoorte laulupeo puhkpilliorkestrite dirigent.

Ilmar Tõnisson pälvis Noorte Puhkpilliorkestri Dirigendi preemia

Üldtutvustuseks
Eesti Puhkpillimuusika Ühingu eelkäijaks on Eesti Lauljate Liidu Puhkpillimuusika sektsioon, mis asutati aastal 1921. Iseseisev ühing registreeriti aprillis 2003.

Ühingu missioon
Puhkpillimuusika kui rahvuskultuuri säilitamine ja arendamine, loovuse ja eneseteostuse pakkumine, järelkasvu tagamine ja üldsuse huvi tõstmine puhkpillimuusika vastu.

Tegevussuunad
Tegutsevad toimkonnad ja mentorid, toetatakse kollektiive, peetakse noodikogu, toetakse projekte, töötab kutsekomisjon ja hindamiskomisjon, tunnustatakse dirigente.

Kontaktandmed
MTÜ Eesti Puhkpillimuusika Ühing
Roosikrantsi 13, Tallinn 10119
vastutav sekretär Valdo Rüütelmaa
50 64 898

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Ilmar Tõnisson pälvis Noorte

Noorte laulupeol, 2. juulil anti esimest korda välja Noorte Puhkpilliorkestri Dirigendi preemia, mille laureaat on dirigent ja muusikaelu edendaja Ilmar Tõnisson. Auhinna väljaandmisega tähistati hinnatud trompetisti, dirigendi ja pedagoogi Helmut Orusaare (1923–1977) sajandat sünniaastapäeva.Kokku esitati ühingule kaheksa nominenti, kelle seast nimetas komisjon laureaadiks Ilmar Tõnissoni. Valituks osutus Tõnisson oma pikaaegsete teenete, Eesti Noorte Puhkpilliorkestri kokkukutsumise, väga pika pedagoogi karjääri ning orkestri juhi ja organisaatori töö eest.Pärnumaal sündinud Ilmar Tõnisson on dirigent, muusikaõpetaja, muusika- ja hariduselu korraldaja ning klarnetist. 2020. aastal tähistas mees oma 85. juubelit. Tõnisson asutas 1972. aastal Eesti Noorte Puhkpilliorkestri, mida ta juhatas peadirigendina 21 aastat.Lisaks on ta üks Pärnu Humanitaargümnaasiumi muusikaosakonna asutajaid ja eestvedajaid ning Pärnu Muusikafestivali rajaja. Instrumendiõpetajana on Tõnisson erinevates muusikakoolides õpetanud flööti, klarnetit, saksofoni, plokkflööti ja orkestri dirigeerimist. Noorte Puhkpilliorkestri Dirigendi preemia laureaat on olnud seotud ka laulupidudega – ta oli 1993. aastal toimunud VII koolinoorte laulupeo puhkpilliorkestrite dirigent.

Ilmar Tõnisson pälvis Noorte Puhkpilliorkestri Dirigendi preemia

www.puhkpy.ee © 2018 Eesti Puhkpillimuusika Ühing »