EPÜ esitas RPätsi instrumendiõpetaja Eesti Puhkpillimuusika Ühing esitas Riho Pätsi koolimuusika Fondile 2013. a aasta instrumendiõpetaja stipendiumi kandidaadiks Pärnu Muusikakooli puhkpilliõpetaja ja Pärnu Linnaorkestri orkestrandi ARVI SOMMERi. Lisaks Arvi Sommeri kandidatuurile kaalus EPÜ juhaus ka Valdo Rüütelmaa ja Tõnu Soosõrve esitamist pilliõpetaja stipendiumi kandidaadiks EPÜ esitas R. Pätsi instrumendiõpetaja stipendiumi kandidaadi

EPÜ esitas R.Pätsi instrumendiõpetaja stipendiumi kandidaadi

4. juunil 2013

Eesti Puhkpillimuusika Ühing esitas Riho Pätsi koolimuusika Fondile 2013. a aasta instrumendiõpetaja stipendiumi kandidaadiks Pärnu Muusikakooli puhkpilliõpetaja ja Pärnu Linnaorkestri orkestrandi ARVI SOMMERi.

EPÜ esitas R.Pätsi instrumendiõpetaja stipendiumi kandidaadi

Arvi Sommer on Pärnu muusikakooli vaskpuhkpillide õpetaja ning Pärnu Linnaorkestri orkestrant (metsasarvemängija), noodikoguhoidja ja lavameister. Ta on  sügavalt pühendunud instrumentaalmuusika edendamisele Pärnus. Sellesse valdkonda on kaasatud tänu temale ka palju noori andekaid muusikuid. Pärnu Muusikakooli vaskpillide õpetajana paneb ta suurt rõhku koosmängule arendades igas õpilases valmisolekut sirgumaks orkestrandiks. Arvi Sommeri õpilased võtavad aktiivselt osa Pärnu Muusikakooli ansamblitest ning orkestritest. Tihti on ta esinamas koos oma õpilastega. Samuti osalevad trompeti- ning metsasarveõpilased väljaspool kooli toimuvate kollektiivide töös, sealhulgas mängivad noored Pärnu Puhkpillimängijate Seltsi „Saxon“ puhkpilliorkestris. Kaks metsasarve- ning viis trompetimängijat osalevad juba paar aastat ka Eesti Noorte Puhkpilliorkesti töös.

 

Arvi Sommer käib oma õpilastega võimalkult paljudel konkursidel, sest on veendunud, et see on üks parimaid viise, kuidas õpilasi motiveerida pilli mängima. Samuti karastab konkursidel osalemine õpilaste esinemisoskusi. Konkursidel käimine on toonud palju edu. Tema õpilased on saavutanud väga häid tulemusi nii riigisisestel kui ka rahvusvahelistel konkursidel.

 

Lisaks Arvi Sommeri kandidatuurile kaalus EPÜ juhaus ka Valdo Rüütelmaa ja Tõnu Soosõrve esitamist pilliõpetaja stipendiumi kandidaadiks.

Üldtutvustuseks
Eesti Puhkpillimuusika Ühingu eelkäijaks on Eesti Lauljate Liidu Puhkpillimuusika sektsioon, mis asutati aastal 1921. Iseseisev ühing registreeriti aprillis 2003.

Ühingu missioon
Puhkpillimuusika kui rahvuskultuuri säilitamine ja arendamine, loovuse ja eneseteostuse pakkumine, järelkasvu tagamine ja üldsuse huvi tõstmine puhkpillimuusika vastu.

Tegevussuunad
Tegutsevad toimkonnad ja mentorid, toetatakse kollektiive, peetakse noodikogu, toetakse projekte, töötab kutsekomisjon ja hindamiskomisjon, tunnustatakse dirigente.

Kontaktandmed
MTÜ Eesti Puhkpillimuusika Ühing
Roosikrantsi 13, Tallinn 10119
vastutav sekretär Valdo Rüütelmaa
50 64 898

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

EPÜ esitas RPätsi instrumendiõpetaja

Arvi Sommer on Pärnu muusikakooli vaskpuhkpillide õpetaja ning Pärnu Linnaorkestri orkestrant (metsasarvemängija), noodikoguhoidja ja lavameister Ta on sügavalt pühendunud instrumentaalmuusika edendamisele Pärnus Eesti Puhkpillimuusika Ühing esitas Riho Pätsi koolimuusika Fondile 2013. a aasta instrumendiõpetaja stipendiumi kandidaadiks Pärnu Muusikakooli puhkpilliõpetaja ja Pärnu Linnaorkestri orkestrandi ARVI SOMMERi.

EPÜ esitas R. Pätsi instrumendiõpetaja stipendiumi kandidaadi

www.puhkpy.ee © 2018 Eesti Puhkpillimuusika Ühing »