2022 aasta XIII noorte XIII noorte laulupeo kunstiline toimkond on alustamas peo ettevalmistustöödega. Hetkel on aktuaalne laiapõhjaline repertuaari leidmine ja koostamine juba olemasolevate laulude ja orkestripalade hulgast, samuti uudisloomingu tellimine. Avatud on repertuaariettepanekutele, mis võiksid sobida tulevasele noorte laulupeole, mille ideekavand pealkirjaga „Püha on maa“ lähtus Hando Runneli luuletusest „Valgust!“. See luuletus võiks olla justkui üldine deviis, mis saadaks seda pidu ja väljendaks noorte armastust oma maa vastu. Ja teisalt: „aga et laulda on vaja ju valgust/keegi peab laotusse lubama päikse“ – mis on valgus, päike vaimses mõttes? Et hoida puhtust – nii füüsilises kui ka vaimses mõttes – on vaja valgust. Hingepuhtuseks on vaja vaimuvalgust ja laulupidu nähtusena võiks olla kahtlemata üks valguse allikas noortele hingedele. Valgust! Hando Runnel Püha on maa ja ta järved on pühad kiitust me tahame laulda neil kaldail aga et laulda on vaja ju valgust keegi peab laotusse lubama päikse päike on meile seesama mis saatus kiitust ja saatust all laotuse laulda kõndides pühade järvede kaldail tahame maa ja ka päikese pärast valgust jah valgust siis tõotusi laulda Ideekavandile tuginedes oodatakse ettepanekuid: 1. ) eesti heliloojate orkestripalasid 2. ) eesti heliloojate suuremate (orkestri)teoste jõukohaseid osi, mis võiks sobida laulupeole 3. ) eesti rahvaviiside seadeid, mis toimiks puhkpilliorkestri seades 4. ) muid olemasolevaid eesti lugusid, milles oleks algideed luua sellest orkestriseade. Orkestriteos peab sisaldama väärtussõnumit ja muusikalist kvaliteeti, mis köidaks nii orkestrante kui ka publikut, oleks jõukohane ja pikkuselt pigem kuni 3-5-minutine. Repertuaariettepanekute tegemisel on oluline arvestada laulupeo eripäraga. Orkestriteos ja kava tervikuna peab vastama paljudele nõuetele: olema muusikaliselt väärtuslik, hariv, huvitav jne. Seepärast on laulupeo kava koostamine väga mitmetahuline ja väljakutseid pakkuv. Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus ootab Eesti Puhkpillimuusika Ühingu ettepanekuid repertuaari osas. Sellega seoses ootab Eesti Puhkpillimuusika Ühing oma liikmetelt laulupeo repertuaari ettepanekuid 7. maini 2020, et repertuaari ettepanekud edastada Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutusele. 2022. aasta XIII noorte laulupeo repertuaarist

2022. aasta XIII noorte laulupeo repertuaarist


XIII noorte laulupeo kunstiline toimkond on alustamas peo ettevalmistustöödega. Hetkel on aktuaalne laiapõhjaline repertuaari leidmine ja koostamine juba olemasolevate laulude ja orkestripalade hulgast, samuti uudisloomingu tellimine.

Avatud on repertuaariettepanekutele, mis võiksid sobida tulevasele noorte laulupeole, mille ideekavand pealkirjaga „Püha on maa“ lähtus Hando Runneli luuletusest „Valgust!“. See luuletus
võiks olla justkui üldine deviis, mis saadaks seda pidu ja väljendaks noorte armastust oma maa vastu. Ja teisalt: „aga et laulda on vaja ju valgust/keegi peab laotusse lubama päikse“ – mis on valgus, päike vaimses mõttes? Et hoida puhtust – nii füüsilises kui ka vaimses mõttes – on vaja valgust. Hingepuhtuseks on vaja vaimuvalgust ja laulupidu nähtusena võiks olla kahtlemata üks
valguse allikas noortele hingedele.

Valgust!
Hando Runnel
Püha on maa ja ta järved on pühad
kiitust me tahame laulda neil kaldail
aga et laulda on vaja ju valgust
keegi peab laotusse lubama päikse
päike on meile seesama mis saatus
kiitust ja saatust all laotuse laulda
kõndides pühade järvede kaldail
tahame maa ja ka päikese pärast
valgust jah valgust siis tõotusi laulda

Ideekavandile tuginedes oodatakse ettepanekuid:
1.) eesti heliloojate orkestripalasid
2.) eesti heliloojate suuremate (orkestri)teoste jõukohaseid osi, mis võiks sobida laulupeole
3.) eesti rahvaviiside seadeid, mis toimiks puhkpilliorkestri seades
4.) muid olemasolevaid eesti lugusid, milles oleks algideed luua sellest orkestriseade.

Orkestriteos peab sisaldama väärtussõnumit ja muusikalist kvaliteeti, mis köidaks nii orkestrante kui ka publikut, oleks jõukohane ja pikkuselt pigem kuni 3-5-minutine.

Repertuaariettepanekute tegemisel on oluline arvestada laulupeo eripäraga. Orkestriteos ja kava tervikuna peab vastama paljudele nõuetele: olema muusikaliselt väärtuslik, hariv, huvitav jne. Seepärast on laulupeo kava koostamine väga mitmetahuline ja väljakutseid pakkuv.

Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus ootab Eesti Puhkpillimuusika Ühingu ettepanekuid repertuaari osas. Sellega seoses ootab Eesti Puhkpillimuusika Ühing oma liikmetelt laulupeo repertuaari ettepanekuid 7. maini 2020, et repertuaari ettepanekud edastada Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutusele.2022. aasta XIII noorte laulupeo repertuaarist
Juuni 2024
ETKNRLP
     12
34 5 678 9
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Üldtutvustuseks
Eesti Puhkpillimuusika Ühingu eelkäijaks on Eesti Lauljate Liidu Puhkpillimuusika sektsioon, mis asutati aastal 1921. Iseseisev ühing registreeriti aprillis 2003.

Ühingu missioon
Puhkpillimuusika kui rahvuskultuuri säilitamine ja arendamine, loovuse ja eneseteostuse pakkumine, järelkasvu tagamine ja üldsuse huvi tõstmine puhkpillimuusika vastu.

Tegevussuunad
Tegutsevad toimkonnad ja mentorid, toetatakse kollektiive, peetakse noodikogu, toetakse projekte, töötab kutsekomisjon ja hindamiskomisjon, tunnustatakse dirigente.

Kontaktandmed
MTÜ Eesti Puhkpillimuusika Ühing
Roosikrantsi 13, Tallinn 10119
vastutav sekretär Valdo Rüütelmaa
50 64 898

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

2022 aasta XIII noorte

XIII noorte laulupeo kunstiline toimkond on alustamas peo ettevalmistustöödega. Hetkel on aktuaalne laiapõhjaline repertuaari leidmine ja koostamine juba olemasolevate laulude ja orkestripalade hulgast, samuti uudisloomingu tellimine.Avatud on repertuaariettepanekutele, mis võiksid sobida tulevasele noorte laulupeole, mille ideekavand pealkirjaga „Püha on maa“ lähtus Hando Runneli luuletusest „Valgust!“. See luuletusvõiks olla justkui üldine deviis, mis saadaks seda pidu ja väljendaks noorte armastust oma maa vastu. Ja teisalt: „aga et laulda on vaja ju valgust/keegi peab laotusse lubama päikse“ – mis on valgus, päike vaimses mõttes? Et hoida puhtust – nii füüsilises kui ka vaimses mõttes – on vaja valgust. Hingepuhtuseks on vaja vaimuvalgust ja laulupidu nähtusena võiks olla kahtlemata üksvalguse allikas noortele hingedele.Valgust!Hando RunnelPüha on maa ja ta järved on pühadkiitust me tahame laulda neil kaldailaga et laulda on vaja ju valgustkeegi peab laotusse lubama päiksepäike on meile seesama mis saatuskiitust ja saatust all laotuse lauldakõndides pühade järvede kaldailtahame maa ja ka päikese pärastvalgust jah valgust siis tõotusi lauldaIdeekavandile tuginedes oodatakse ettepanekuid:1.) eesti heliloojate orkestripalasid2.) eesti heliloojate suuremate (orkestri)teoste jõukohaseid osi, mis võiks sobida laulupeole3.) eesti rahvaviiside seadeid, mis toimiks puhkpilliorkestri seades4.) muid olemasolevaid eesti lugusid, milles oleks algideed luua sellest orkestriseade.Orkestriteos peab sisaldama väärtussõnumit ja muusikalist kvaliteeti, mis köidaks nii orkestrante kui ka publikut, oleks jõukohane ja pikkuselt pigem kuni 3-5-minutine.Repertuaariettepanekute tegemisel on oluline arvestada laulupeo eripäraga. Orkestriteos ja kava tervikuna peab vastama paljudele nõuetele: olema muusikaliselt väärtuslik, hariv, huvitav jne. Seepärast on laulupeo kava koostamine väga mitmetahuline ja väljakutseid pakkuv. Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus ootab Eesti Puhkpillimuusika Ühingu ettepanekuid repertuaari osas. Sellega seoses ootab Eesti Puhkpillimuusika Ühing oma liikmetelt laulupeo repertuaari ettepanekuid 7. maini 2020, et repertuaari ettepanekud edastada Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutusele.

2022. aasta XIII noorte laulupeo repertuaarist

www.puhkpy.ee © 2018 Eesti Puhkpillimuusika Ühing »