Maestro Aadu Regi 100 3. novembril 2012. a. kell 13 toimub Tartus, Vanemuise teatri väikeses majas, Tartu linna aukodaniku, endise Eesti Kaitseväe ohvitseri, helilooja, pedagoogi, dirigendi ja klarnetisti, maestro Aadu Regi 100-ndale sünnipäevale pühendatud mälestuskontsert. Kontserdil esinevad klarneti-, saksofoni- ja metsasarvekoorid, Tartu I Muusikakooli Sümfoniett ja Eesti Kaitseväe Orkester. write(' '+ts1+ts2+' '); toom[no-Smpam)as@convivo.ee Maestro Aadu Regi 100 mälestuskontsert

Maestro Aadu Regi 100 mälestuskontsert

17. okt. 2012

3.novembril 2012.a. kell 13 toimub Tartus, Vanemuise teatri väikeses majas, Tartu linna aukodaniku, endise Eesti Kaitseväe ohvitseri, helilooja, pedagoogi, dirigendi ja klarnetisti, maestro Aadu Regi 100-ndale sünnipäevale pühendatud mälestuskontsert. Kontserdil esinevad klarneti-, saksofoni- ja metsasarvekoorid, Tartu I Muusikakooli Sümfoniett ja Eesti Kaitseväe Orkester.

Maestro Aadu Regi 100 mälestuskontsert
Maestro Aadu Regi

 

Lisaks toimuvad sel päeval:
8:00 - lillede viimine Aadu Regi hauale Raadi kalmistul
9:00 - 12:30 klarnetimängijate koolitus ja klarnetikoori proov Toomas Vavilovi ja Tiit Veigeli juhtimisel algusega Tartu I Muusikakoolis ja lõpuga Vanemuise teatri väikeses majas.

 

3. novembril 2012.a. saanuks 100-aastaseks helilooja, dirigent, pedagoog ja Eesti klarnetimuusika grand old man Aadu Regi. Maestro Aadu Regi on töötanud klarnetisti ja dirigendina Teatris Vanemuine, olnud pikka aega H. Elleri nim Tartu Muusikakooli klarneti ja dirigeerimise õppejõud ning Puhkpilliorkester Tartu dirigent. Ta on kirjutanud muusikat teatrietendustele, puhkpilliorkestritele ja -ansamblitele ning sooloinstrumentidele (sh. "Kolm pala" klarnetile ja klaverile, „Kapriis" trompetile ja orkestrile, "Klarnetikool" ja "24 etüüdi klarnetile", marsid „Mai marss", „Noored sõbrad", „Põhjala" jpm.). 2000. aastal ilmus Aadu Regi mälestuste raamat, millel on kanda oluline osa meie instrumentaalmuusika käsitluse ajaloos. Aastast 2006 on Aadu Regi Tartu linna aukodanik. 2007.a. andis Puhkpilliorkester Tartu välja CD „Aadu Regi 95 - Tervitus, noored sõbrad" Aadu Regi ning tema õpetajate ja õpilaste muusikaga.

 

Rohkem infot: Toomas Peterson, 5188010,

Üldtutvustuseks
Eesti Puhkpillimuusika Ühingu eelkäijaks on Eesti Lauljate Liidu Puhkpillimuusika sektsioon, mis asutati aastal 1921. Iseseisev ühing registreeriti aprillis 2003.

Ühingu missioon
Puhkpillimuusika kui rahvuskultuuri säilitamine ja arendamine, loovuse ja eneseteostuse pakkumine, järelkasvu tagamine ja üldsuse huvi tõstmine puhkpillimuusika vastu.

Tegevussuunad
Tegutsevad toimkonnad ja mentorid, toetatakse kollektiive, peetakse noodikogu, toetakse projekte, töötab kutsekomisjon ja hindamiskomisjon, tunnustatakse dirigente.

Kontaktandmed
MTÜ Eesti Puhkpillimuusika Ühing
Roosikrantsi 13, Tallinn 10119
vastutav sekretär Valdo Rüütelmaa
50 64 898

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Maestro Aadu Regi 100

Maestro Aadu Regi Lisaks toimuvad sel päeval: 8:00 - lillede viimine Aadu Regi hauale Raadi kalmistul 9:00 - 12:30 klarnetimängijate koolitus ja klarnetikoori proov Toomas Vavilovi ja Tiit Veigeli juhtimisel algusega Tartu I Muusikakoolis ja lõpuga Vanemuise teatri väikeses majas 3 3.novembril 2012.a. kell 13 toimub Tartus, Vanemuise teatri väikeses majas, Tartu linna aukodaniku, endise Eesti Kaitseväe ohvitseri, helilooja, pedagoogi, dirigendi ja klarnetisti, maestro Aadu Regi 100-ndale sünnipäevale pühendatud mälestuskontsert. Kontserdil esinevad klarneti-, saksofoni- ja metsasarvekoorid, Tartu I Muusikakooli Sümfoniett ja Eesti Kaitseväe Orkester.

Maestro Aadu Regi 100 mälestuskontsert

www.puhkpy.ee © 2018 Eesti Puhkpillimuusika Ühing »