L 06072013 Südasuvine sünnipäevakontsert . . . toimub laupäeval 06. 07. 2013. a. kell 19 Tartu Botaanikaaias, vihma korral Dorpati Konverentsikeskuses Tarkus, Baeri saalis. Kaastegevad Hedvig Hanson ja TRIO X of Sweden (Lennart Simonson, Per V Johansson, Joakim Ekberg). Samuti esitletakse Lembit Saarsalu ja Trio X värsket CD'd "Special Occasion". Täitsa tasuta. d¾äss, pop, fusion, rock, soul, latiino, samba, klassikaline ja big bandi muusika, esinenud koos paljude Rootsi tippmuusikutega L 06. 07. 2013 Südasuvine sünnipäevakontsert - Lembit Saarsalu 65, Big Band Tartu 15

L 06.07.2013 Südasuvine sünnipäevakontsert - Lembit Saarsalu 65, Big Band Tartu 15

6. juulil 2013

... toimub laupäeval 06.07.2013.a. kell 19 Tartu Botaanikaaias, vihma korral Dorpati Konverentsikeskuses Tarkus, Baeri saalis. Kaastegevad Hedvig Hanson ja TRIO X of Sweden (Lennart Simonson, Per V Johansson, Joakim Ekberg). Samuti esitletakse Lembit Saarsalu ja Trio X värsket CD'd "Special Occasion". Täitsa tasuta.

L 06.07.2013 Südasuvine sünnipäevakontsert - Lembit Saarsalu 65, Big Band Tartu 15
Hedvig Hanson

 

Lembit Saarsalu koostöö Big Band Tartuga algas õigupoolest saksofonirühmast (mängis tol ajal omaette ka Salvador Sax Kvarteti nime all), kellega koos moodustati Lembit Saarsalu Saksofoniorkester (tänaseks saanud nime Tartu Saksikoor) ja tuuritati Lembitu 55. sünnipäeva puhul läbi kõik Eesti olulised kontserdimajad. Big Band Tartu ees oli Lembit Saarsalu solistiks esmakordselt 2003.a. sügisel tema enda korraldatud "Rainbow Jazz 2003" raames. Nauditav koostöö on kestnud tänaseni. BB poolt vaadatuna mõjub Lembit alati üllatavalt - kõige olulisem üllatuste seas on aga see, et Lembitu loodud mõnusas musitseerimise õhkkonnas muusikud enam vigu ei tee.

 

Hedvig Hanson
Big Band Tartu

L 06.07.2013 Südasuvine sünnipäevakontsert - Lembit Saarsalu 65, Big Band Tartu 15
L 06.07.2013 Südasuvine sünnipäevakontsert - Lembit Saarsalu 65, Big Band Tartu 15

Rahvusvaheliselt mainekaim Eesti d¾ässmuusik Lembit Saarsalu alustas muusikaõpinguid akordionil, jätkas klarneti ning puhkpilliorkestri dirigeerimise erialal. D¾ässmuusikaga hakkas Saarsalu tegelema varajases nooruses, saades innustust 60ndate aastate Tallinna rahvusvahelistest d¾ässifestivalidest, kus debüteeris vaid 16aastaselt 1965. aastal. D¾ässmuusikale pühendus Saarsalu 1980ndatel, samast aastakümnest kuni tänaseni on ta juhatanud paljude kohalike ja rahvusvaheliste ansamblite muusikategevust. Endise Nõukogude Liidu ajal valiti ta korduvalt parimaks tenorsaksofonistiks. Lembit Saarsalu ei piira end d¾ässi kitsama raamiga - tema väljenduslaad ulatub bluesist ja swingist d¾ässi vabade vormideni, tema improvisatsioonianne avaldub sügavalt isikupärases meloodialiinis. Laias maailmas esinedes on Saarsalu d¾ässiklassika kõrval tutvustanud alati eesti rahvuslikku d¾ässi, ka tema enda loomingust leiame hulgaliselt eesti rahvamuusikast inspireeritud palu.

 

Erinevate pop- ja d¾ässansamblitega on ta esinetud Aafrikas, Lähis-Idas, Euroopas, Ameerikas jm. Ta on esinenud arvukatel d¾ässifestivalidel kogu maailmas, sh maailma mainekamatel festivalidel nagu North Sea Jazz festival Haagis ja Lionel Hamptoni Jazz Festival USA-s. On teinud koostööd arvukate maailma tippmuusikutega - Lionel Hampton, Elvin Jones, John Stowell, Lewis Nash, Kevin Mahogany, Conrad Herwig, Evelyn White, Eve Cornelious, Dr. Lonnie Smith, New York Big Band jmt. Lembit Saarsalu meistrikursused on aset leidnud mitmetes muusikaülikoolides USAs, Saksamaal, Soomes, sh. Lionel Hampton School of Music (Idaho), University of Utah ja Brigham Young University (Utah), Darmstadt Jazz Institut.

 

Saarsalu on teinud hulgaliselt salvestusi CD-de näol, ligi 200 salvestust Eesti Raadiole. Aastal 2003 algatas Sembit Saarsalu uue rahvusvahelise d¾ässmuusika festivali RainbowJazz (koostöös Eesti Kontserdiga), kutsus ellu ka festivali juurde kuuluva suurt populaarsust saavutanud noorte muusikute konkursi.

 

Viimastel aastatel on ta pühendunud d¾ässmuusika tutvustamisele koolides, olles esinenud koos Olav Ehala jt. tuntud Eesti d¾ässmuusikutega rohkem kui 40 000ndele õpilasele. Koostöös sümfooniaorkestritega on ta saksofonisolitina ette kandnud mitmeid d¾äss-sümfoonilisi suurvorme lisaks Eestile ka Soomes, Rootsis, Ameerikas. 2008. aasta sügisest töötab ta H. Elleri nim. Tartu Muusikakooli rütmimuusika osakonna saksofoni- ja ansambliõpetajana. Aastal 2008 omistati talle Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia eesti d¾ässmuusika kõrgetasemelise tutvustamise eest rahvusvahelisel areenil.

 

Salvestused: "2x Rustic Waltz" (1980), "Tallinna Jazzkvartett" (1983), "On a Baltic Trip" (1984), "Two Playing jazz" (1986), "Blues for the night" (1991), "Not So Bad" (1994), "Maa-Land-Zemlja" (1994), "Tallinna Jazzkvintett ja Silvi Vrait" (1995), "Trinity-Unity, Moscow sessions" (1997) and "I love you" (1998), "Peak Performance" (2001), "Listen To The message" / A Happy Memory To Lionel Hampton (2004) jmt.

L 06.07.2013 Südasuvine sünnipäevakontsert - Lembit Saarsalu 65, Big Band Tartu 15

 

Lembit Saarsalu ja Trio X-i koostöö sai alguse dirigent Paul Mägi algatusel 2007. aastal, mil koos Uppsala Kammerorkestriga kanti Uppsala Kontserdimajas ette Heikki Sarmanto Jazz Suite Hearts soolosaksofonile, d¾ässtriole ja sümfooniaorkestrile Paul Mägi dirigeerimisel. Trio X on koos Lembit Saarsaluga esinenud mitmetel festivalidel Eestis: Rainbowjazz 2007, Nargen festival 2008, Muhu Tulevikumuusika festivalil Juu Jääb 2009, aga ka Venemaa suurimal dzässifestivalil Jazz Province 2012. 2008 ja 2009. aastal esineti Eesti-Soome-Rootsi koostööprojektis live-muusikaga tantsuetenduses Changing Images (koreograaf Russell Adamson, produtsent Merle Kollom). Muusikute viimane koostöö leidis aset 2013. aasta veebruaris Uppsala Kontserdimajas, mil kahe sõpruslinna - Tartu ja Uppsala linnavalitsused kinnitasid oma pikaajalist koostööd.


TRIO X of Sweden ( Rootsi)
Lennart Simonsson - klaver
Per V Johansson - kontrabass
Joakim Ekberg - trummid

Rootsi üks improvisatsioonilisemaid ansambleid - Trio X alustas tegevust 2002. aastal Uppsalas riikliku kontsertorganisatsiooni Musik i Uppland koosseisulise ansamblina. Trio X-i on iseloomustatud muusikaajakirjanike poolt järgmiselt: „Oodake ootamatut!". Muusikud interpreteerivad nii ansambliliikmete originaalkompositsioone kui ka väljapaistvate Rootsi heliloojate teoseid erinevaid väljendusvahendeid kasutades. Trio meelisteemaks on rootsi folkloorist lähtuv improvisatsiooniline muusika, milles ühendatakse erinevad stiilid, kuid helipildis taotletakse klassikalise instrumendi kõla. Varajase muusika ja rahvamuusika omanäolisest interpreteerimisest ongi saanud Trio X-i peamine kaubamärk. Ansambli muusika pakub põnevust "uudishimulikele inimestele" ja on suurepärase naudingu allikaks neile, kes on valmis süvenema ansambli mitmetahuliste kõlakombinatsioonideni.

Trio on esinenud paljudel festivalidel jm. muusikaüritustel, teinud koostööd rootsi nimekaimate muusikutega, kelle hulka kuuluvad ka tšellist Svante Henryson, akordionist Bengan Janson, trombonist Nils Landgren, barokkflötisti Dan Laurin. Tihe koostöö toimub Uppsala Kammerorkestriga.

 

Trio X liider Lennart Simonsson lõpetas 1986. aastal Kuningliku Muusikakolled¾i Stockholmis. Hinnatud pianisti, d¾ässipedagoogi, muusikalavastuste juhi ja heliloojana on ta viimased 20 aastat tegutsenud Stockholmis, tehes koostööd parimate rootsi solistide, ansamblite, big bandidega, viljeledes nii pop-, rock- kui d¾ässmuusikat.
Simonsson on olnud muusikajuhiks enam kui 30nele muusikalavastusele, õpetanud muusikakõrgkoolides d¾äss- ja rock-klaverit, improvisatsiooni ja ansamblimängu. Debüüt heliloojana toimus 2000. aasta sügisel teosega Oratio koorile, süntesaatorile, tabladele, vibrafonile ja löökpillidele. Hiljem on ta loonud teoseid klassikalistele kammeransamblitele, d¾ässansamblitele, orkestritele. 2007. aasta sügisel tuli esmaettekandele The Albatross Suite sümfooniaorkestrile ja d¾ässtriole. Teose esitas Uppsala Kammerorkester ja Trio X Paul Mägi dirigeerimisel.

 

Per V Johansson alustas kontrabassiõpinguid keskkooli ajal Leif Anderssoni juures Östersundis ja jätkas Kuninglikus Muusikakolled¾is Stockholmis. Vabakutselise muusikuna mängis ta Monica Törnell Band-is ja Mikael Råberg's Big Band-is. Alates 1985. aastast on Per V Johansson Sven Bertil Taube's Gröna Lund Orchestra liige. Ta on mänginud ladina-ameerika muusikat erinevates vormides, sealhulgas ka sambaorkestris Bananas. 1986. aastast töötab ta Music i Uppland-is.

 

Joakim Ekberg on professionaalse muusikuna töötanud juba alates 14. eluaastast, õpetamist alustas ta 18aastaselt. 1984. aastal teenis ta muusikuna Rootsi armees. Music i Upplandis töötab ta alates 1985. aastast. Ta on õppejõud mitmetes koolides, sh. School of Music in Piteå, Framnäs Folk High School ja University College of Music Education in Stockholm. Ta on esinenud maailma eri paigus, üles astunud televisioonis, raadios, teatris, teinud salvestusi. Joakim on mänginud praktiliselt kõiki stiile, nt. d¾äss, pop, fusion, rock, soul, latiino, samba, klassikaline ja big bandi muusika, esinenud koos paljude Rootsi tippmuusikutega.

Märts 2024
ETKNRLP
    1 2 3
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Üldtutvustuseks
Eesti Puhkpillimuusika Ühingu eelkäijaks on Eesti Lauljate Liidu Puhkpillimuusika sektsioon, mis asutati aastal 1921. Iseseisev ühing registreeriti aprillis 2003.

Ühingu missioon
Puhkpillimuusika kui rahvuskultuuri säilitamine ja arendamine, loovuse ja eneseteostuse pakkumine, järelkasvu tagamine ja üldsuse huvi tõstmine puhkpillimuusika vastu.

Tegevussuunad
Tegutsevad toimkonnad ja mentorid, toetatakse kollektiive, peetakse noodikogu, toetakse projekte, töötab kutsekomisjon ja hindamiskomisjon, tunnustatakse dirigente.

Kontaktandmed
MTÜ Eesti Puhkpillimuusika Ühing
Roosikrantsi 13, Tallinn 10119
vastutav sekretär Valdo Rüütelmaa
50 64 898

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

L 06072013 Südasuvine sünnipäevakontsert

Hedvig Hanson Lembit Saarsalu koostöö Big Band Tartu ga algas õigupoolest saksofonirühmast (mängis tol ajal omaette ka Salvador Sax Kvarteti nime all), kellega koos moodustati Lembit Saarsalu Saksofoniorkester (tänaseks saanud nime Tartu Saksikoor) ja tuuritati Lembitu 55 sünnipäeva puhul läbi kõik Eesti olulised kontserdimajad ... toimub laupäeval 06.07.2013.a. kell 19 Tartu Botaanikaaias, vihma korral Dorpati Konverentsikeskuses Tarkus, Baeri saalis. Kaastegevad Hedvig Hanson ja TRIO X of Sweden (Lennart Simonson, Per V Johansson, Joakim Ekberg). Samuti esitletakse Lembit Saarsalu ja Trio X värsket CD'd "Special Occasion". Täitsa tasuta.

L 06. 07. 2013 Südasuvine sünnipäevakontsert - Lembit Saarsalu 65, Big Band Tartu 15

www.puhkpy.ee © 2018 Eesti Puhkpillimuusika Ühing »