Suveakadeemia Dirigentide suveakadeemia puhkpillimängijatele ja puhkpillidirigentidele Võsul. write(' '+ts1+ts2+' '); toom[no-Smpam)as@convivo.ee (+372) 55 642 818 Pildigalerii Suveakadeemia

Suveakadeemia

Dirigentide suveakadeemia puhkpillimängijatele ja puhkpillidirigentidele Võsul.

 

Üritusele on alati ja väga oodatud:

 

Noored puhkpillimängijad ja lauljad (noorte puhkpilliorkestrite mängijad ja muusikakoolide õpilased), kes soovivad täiendada kogemuste pagasit mängimaks harjumuspärasest teistsugustes kooslustes, uute dirigentide, solistide, professionaalide ja kaaslastega.

 

Noored dirigendid, kes soovivad näha kogenud kolleegide tööd orkestriga, võimalik osaleda nö. "Passiivprogrammis" (partituuride, teiste dirigentide, uute materjalidega tutvumine) ja "Aktiivprogrammis" (passiivsele lisandub praktiline töö orkestri ees ühe looga).


Noored heliloojad, kellele pakutakse võimalust konkureerida oma teosega festivali programmi, kus esitatakse ühendorkestriga igal aastal vähemalt ühte uut noore helilooja uudisteost.


Publik, kelle puhkus Võsul saab meeldivaks kvaliteetse muusikaelamuse läbi, kontserdid toimuvad igal õhtul Võsul.

Lõppkontserdi korduse viime aga igal aastal ka Võsult välja - 2009 olime Tartus, 2010 Iisakul, 2011 Tallinnas, 2012 taas Tartus, 2013 Viljandis.

Suveakadeemia
Võsu Viis '10 Festivaliorkester laupäevasel GALA-kontserdil
Suveakadeemia

 

Festivali tegevused:
• Põhirõhk on asetatud festivali raames igapäevaselt toimuvatele ühendorkestri proovidele (mille ees töötavad nii kogenud kui noored dirigendid), mis on kõige olulisemaks kogemuste vahetamise kohaks;
• Igapäevaselt õpitoad muusikutele ja dirigentidele
• Vahepaladeks sportlikud mängud ja vabaajategevused osalejate omavahelise suhtluse innustamiseks.
• Igal õhtul toimuvad osalevate orkestrite ja väiksemate koosseisude kontserdid Võsu erinevates paikades.
• Laupäevaõhtusel Gala-kontserdil esitatakse festivali jooksul omandatud ja kokkumängitud kava. Gala-kontserdi kava on plaanitud teadlikult kirju, et anda osalejatele kogemust erinevates muusikastiilidest (klassika ja tänapäevane sümfooniline puhkpillimuusika, ooper, teatrimuusika, kergemuusika).
• Gala-kontserdi kordus toimub pühapäeval väljaspool Võsu mõnes suuremas linnas, et ka kaugemale vahvast üritusest ja selle tulemustest teada anda.

Suveakadeemia
Võsu Viis '11 Festivaliorkester pühapäevasel korduskontserdil Tallinnas Tornide väljakul

 

Rohkem infot saab küsida:

 

Triin Viljus (+372) 55 642 818

 

Üldtutvustuseks
Eesti Puhkpillimuusika Ühingu eelkäijaks on Eesti Lauljate Liidu Puhkpillimuusika sektsioon, mis asutati aastal 1921. Iseseisev ühing registreeriti aprillis 2003.

Ühingu missioon
Puhkpillimuusika kui rahvuskultuuri säilitamine ja arendamine, loovuse ja eneseteostuse pakkumine, järelkasvu tagamine ja üldsuse huvi tõstmine puhkpillimuusika vastu.

Tegevussuunad
Tegutsevad toimkonnad ja mentorid, toetatakse kollektiive, peetakse noodikogu, toetakse projekte, töötab kutsekomisjon ja hindamiskomisjon, tunnustatakse dirigente.

Kontaktandmed
MTÜ Eesti Puhkpillimuusika Ühing
Roosikrantsi 13, Tallinn 10119
vastutav sekretär Valdo Rüütelmaa
50 64 898

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Suveakadeemia

Üritusele on alati ja väga oodatud: Noored puhkpillimängijad ja lauljad (noorte puhkpilliorkestrite mängijad ja muusikakoolide õpilased), kes soovivad täiendada kogemuste pagasit mängimaks harjumuspärasest teistsugustes kooslustes, uute dirigentide, solistide, professionaalide ja kaaslastega Noored dirigendid , kes soovivad näha kogenud kolleegide tööd orkestriga, võimalik osaleda nö Dirigentide suveakadeemia puhkpillimängijatele ja puhkpillidirigentidele Võsul.

Suveakadeemia

www.puhkpy.ee © 2018 Eesti Puhkpillimuusika Ühing »