Elleri kooli jõudis bass-saksofon Teisipäeval 27. 03. 2012 jõudis Eestisse H. Elleri nim. Tartu Muusikakooli teadaolevalt Balti riikide esimene ja ainuke bass-saksofon, mille kool soetas Europpa Liidu rahastamisel. Mul on hea meel, et Tartus on tugev saksofoniklass ja et nüüdsest bass-saksofoni saabumisega on meil võimalik luua saksofonide orkester Elleri kooli jõudis bass-saksofon

Elleri kooli jõudis bass-saksofon

Ursula Chillaud 29. märtsil 2012

Teisipäeval 27.03.2012 jõudis Eestisse H.Elleri nim. Tartu Muusikakooli teadaolevalt Balti riikide esimene ja ainuke bass-saksofon, mille kool soetas Europpa Liidu rahastamisel.

Elleri kooli jõudis bass-saksofon

 

Bass-saksofon on kõige madalam puupuhkpill saksofonide perekonnas. Eksisteerib ka tänapäeval edasi aretatud kontrabass-saksofon variant, kuid mis pole leidnud väga palju kasutust. Esimene praegu levinud bass-saksofon leiutati tegelikult saksofonide perekonna looja Adolphe Sax´i poja Adolphe Edouard´i Sax´i poolt.

Bass-saksopfon on laiemat kasutust leidnud puhkpilliorkestrites ja 12-liikmelistes saksofonide ansamblites peamiselt bassi liini funktsiooni täites. Dzässis on teda kasutatud Duke Ellingtoni orkestris ja artistid nagu Coleman Hawkins , Adrian Rollini, Jan Garbarek, Roscoe Mitchell, Vinny Golia, Anthony Braxton, James Carter, Frédéric Couderc, Yochk'O Seffer või Billy Fowler on teda kasutanud kui soolopilli.

Klassikalises stiilis oli üks esimesi Gustav Bumcke, kes näitas 1920. aastal selle pilli suurepäraseid solistlikke võimeid ja oli esimesi, kes lõi suure saksofonide ansambli, sest tavaliselt eksisteerisid saksofonikvartetid. Kaasaegse muusika heliloojad nagu: Bernard Cavana, Gerard Grisey, Klas Torstensson ja Oracio Vaggione on kirjutanud soolorepertuaari bass-saksofonile näidates pilli rikkalikke harmooniapilli võimalusi. Maailmas on aktiivselt bass-saksofoni mängijad Marie-Bernadette Charrier ou Andreas van Zoelen. ja Andreas van Zoelen.

Elleri Muusikakooli on saabunud Eestis seni hetkel olev ainus ja ainulaadne bass-saksofon, mis on valmistatud professionaalsete saksofonide tootja SELMER poolt. See on olnud mu unistus alates 2002. aastast, mil õppisin (2002-2005) Bordeaux Konservatooriumis prof. Marie-Bernadette Charrier käe all saksofoni ja kaasaegset kammermuusikat. Seal konservatooriumis olid Selmer pillid ilusti kapis, me saime harjutada omal valikul sopraniino, soprani, tenori, baritoni või bass-saksofonidega. See on suur luksus mängida kvaliteetsetel pillidel. Võimalus mängida 12-liikmelises saksofoni ansamblis oli mulle uus, kuigi see pole nii maailmapraktikas. Ja on ka juba uuemat repertuaari, kus bass-saksofoni on integreeritud saksofonikvarteti mängu.

Mul on hea meel, et Tartus on tugev saksofoniklass ja et nüüdsest bass-saksofoni saabumisega on meil võimalik luua saksofonide orkester.

Märts 2024
ETKNRLP
    1 2 3
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Üldtutvustuseks
Eesti Puhkpillimuusika Ühingu eelkäijaks on Eesti Lauljate Liidu Puhkpillimuusika sektsioon, mis asutati aastal 1921. Iseseisev ühing registreeriti aprillis 2003.

Ühingu missioon
Puhkpillimuusika kui rahvuskultuuri säilitamine ja arendamine, loovuse ja eneseteostuse pakkumine, järelkasvu tagamine ja üldsuse huvi tõstmine puhkpillimuusika vastu.

Tegevussuunad
Tegutsevad toimkonnad ja mentorid, toetatakse kollektiive, peetakse noodikogu, toetakse projekte, töötab kutsekomisjon ja hindamiskomisjon, tunnustatakse dirigente.

Kontaktandmed
MTÜ Eesti Puhkpillimuusika Ühing
Roosikrantsi 13, Tallinn 10119
vastutav sekretär Valdo Rüütelmaa
50 64 898

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Elleri kooli jõudis bass-saksofon

Bass-saksofon on kõige madalam puupuhkpill saksofonide perekonnas Eksisteerib ka tänapäeval edasi aretatud kontrabass-saksofon variant, kuid mis pole leidnud väga palju kasutust Teisipäeval 27.03.2012 jõudis Eestisse H.Elleri nim. Tartu Muusikakooli teadaolevalt Balti riikide esimene ja ainuke bass-saksofon, mille kool soetas Europpa Liidu rahastamisel.

Elleri kooli jõudis bass-saksofon

www.puhkpy.ee © 2018 Eesti Puhkpillimuusika Ühing »